pondelok, 30 januára, 2023
Home > Nezaradené > Chýba vám energia do práce? Zmeňte kancelárske osvetlenie

Chýba vám energia do práce? Zmeňte kancelárske osvetlenie

O tom, že našu energiu na pracovisku ovplyvňujú určité faktory vedia asi všetci. Len minimum ľudí si však uvedomuje, že výraznú silu má v tomto smere aj „obyčajné“ osvetlenie. Viac chýb a menej energie patrí len k niektorým z následkov takýchto nevhodných podmienok na pracovisku. A pritom je riešenie veľmi jednoduché.

Stačí do kancelárie umiestniť osvetlenie, ktoré myslí na váš komfort, energiu a kvalitu práce.

Vplyv správneho osvetlenia na produktivitu je výrazný

Podľa niektorých štúdií je vplyv kvalitného osvetlenia v kancelárii značný, a hoci sa počiatočné náklady na jeho renováciu môžu zdať vysoké a byť prekážkou, zisky v dôsledku úspor energie a zvýšenia produktivity viac než vynahrádzajú náklady na investíciu.

Keďže svetlo je kľúčovou zložkou videnia a zrak je zodpovedný za 80 až 85 % nášho vnímania sveta okolo nás, nie je ťažké pochopiť, prečo by ignorovanie správnych stratégií osvetlenia vo vašej kancelárii mohlo mať výrazne negatívny vplyv na vašu produktivitu.

Moderné LED osvetlenie myslí na vaše pohodlie i peňaženku

Len minimum majiteľov firiem si asi môže dovoliť vybrať kanceláriu s veľkými oknami, v ktorej je dostatok prirodzeného denného svetla na prácu po celý deň. Bežné ostré alebo tlmené osvetlenie je  pre produktivitu vašich pracovníkov tiež škodlivé, preto, ak sa namiesto toho rozhodnete pre prirodzenejšie osvetlenie alebo iné osvetľovacie systémy moderného LED osvetlenia, ktoré sa ukázali ako účinné, nielenže ušetríte energiu, ale aj zvýšite produktivitu zamestnancov vašej firmy.

Je to ideálny systém ako sa vyhnúť vysokým preddavkom na faktúre za elektrickú energiu a zároveň mať na výkon v práci alebo doma viac komfortu a svetla, ktoré je správne, zdravé a kvalitné. Tak to vyskúšajte a jednoduchšiu prácu si vychutnávajte.

Zdroj obrázka: BGStock72/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *