piatok, 28 januára, 2022
Home > Lifestyle > Čo sa oplatí viac: Úver alebo leasing vozidla?

Čo sa oplatí viac: Úver alebo leasing vozidla?

Čo sa oplatí viac: Úver alebo leasing vozidla?

Kúpa nového vozidla nie je v súčasnosti žiadnou špeciálnou záležitosťou. To že auto dnes používame na všedné dni všetci taktiež nepredstavuje žiadnu prevratnú novinku. Vzhľadom na ceny áut si však nie každý môže dovoliť kúpu auta bez finančnej pomoci alebo leasingu. Aký je medzi týmito pojmami rozdiel a ako si ich môžete zriadiť?

Leasing – jedna z možností s nižšou vstupnou investíciou

Leasing patrí medzi možnosti, ako môžete financovať vaše vozidlo, pokiaľ nedisponujete dostatočnou vstupnou investíciou. Rozoznávame operatívny a finančný leasing a jeho podstatou je, že splácate určitú čiastku. Po ukončení splátok sa buď stávate majiteľom auta, prípadne si môžete vybrať iné, ktoré budete splácať. Ide o veľmi moderný spôsob financovania vozidla, pričom leasingové spoločnosti riešia väčšinu náležitostí priamo za klienta.

Medzi nevýhody tohto spôsobu financovania patrí, že sa okamžite nestávate majiteľom vozidla a tiež, že niektoré spoločnosti majú obmedzený výber vozidiel. V konečnom dôsledku, ale môžeme konštatovať, že ide o pomerne dostupný a rýchly spôsob ako sa dostať ku kvalitnému vozidlu na bežné používanie. Ak si vyberáte spoločnosť, snažte sa nájsť takú, ktorá má dostatok skúsenosti a disponuje zákazníckymi recenziami – čiže overenú spoločnosť.

kúpa auta

Niektoré spoločnosti tiež ponúkajú širokú variabilitu služieb – od pôžičiek/úverov až cez leasing. Pôžičky autoleasing.sk môžu získať ľudia s trvalým zamestnaním, dôchodkom, či právnické osoby a firmy. To patrí medzi základné kritéria, toho, aby ste si mohli požičať. Navyše táto spoločnosť poskytuje skvelé podmienky a rozličné spôsoby financovania vášho vozidla.

Úver na auto

Pri kúpe auta na úver sa okamžite stávate vlastníkom vozidla. To predstavuje základnú výhodu oproti leasingu, aj keď pre niekoho to nemusí predstavovať benefit. V prípade úveru z banky sa neplatí akontácia (na rozdiel od leasingu), vďaka čomu prakticky nepotrebujete žiadne financie na kúpu auta. Potom sa už stačí sústrediť len na splácanie úveru každý mesiac, aby ste čo najskôr splatili výslednú sumu.

auto

Leasing aj úver sú skvelou voľbou pre ľudí, ktorí chcú kupovať auto, no nemajú dostatok financií naraz v jednom obnose. Zároveň ide aj o nesmierne populárny spôsob ako získať rýchlo a dostupne nové, pekné auto. Rovnako si však takto môžete vybrať aj ojazdené vozidlá, no nie všetky spoločnosti to umožňujú. Starostlivosť o jazdené autá si však vyžadujú väčšiu pozornosť, na rozdiel od nového vozidla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *