piatok, 28 januára, 2022
Home > Nezaradené > Ekologické čistenie DPF: Dostupný spôsob renovácie dôležitého zariadenia

Ekologické čistenie DPF: Dostupný spôsob renovácie dôležitého zariadenia

K znečisteniu ovzdušia prispieva veľa negatívnych faktorov, ktorých pôvodcami sme my ľudia. Avšak, k jedným z tých, ktorý na našu planétu a kvalitu jej prostredia vplýva najviac, patrí automobilový priemysel. Konkrétne výfukové plyny dieselových motorov, emitujúce do ovzdušia viaceré toxické látky

Existuje ale spôsob, ako tomu zabrániť. Kvalitný filter pevných častíc dokáže tieto látky zachytiť.Aj ten sa však po čase zanesie a je nutné ho vymeniť alebo obnoviť. Ako? Spôsobov je viac, dôležité však vždy je, aby bol proces renovácie ekologický.

Ekologické čistenie DPF

K zaneseniu filtra pevných častíc v automobiloch poháňaných naftovými motormi dochádza, keď je vozidlo prevádzkované na krátke vzdialenosti.

Filter sa nestihne zahriať na normálnu prevádzkovú teplotu, aby úplne vylúčil nahromadené sadze. V takomto prípade je preto už jediným riešením len výmena alebo obnova.

Majitelia automobilov so vznetovými motormi by si mali uvedomiť, že ak je filter zanesený, auto automaticky zapne funkciu regenerácie. To znamená, že do motora vozidla sa vstrekuje viac paliva, aby sa dosiahla vysoká teplota výfukových plynov.

Ak sa regeneračný proces z nejakého dôvodu nevykoná, DPF sa pri každej jazde viac upcháva, čo má za následok nulovú účinnosť.

Po dôkladnom ekologickom čistení DPF sa to ale môže zmeniť. Získate čistý filter a výkon auta, na ktorý ste boli zvyknutí. Takéto čistenie je založené na prvotnej analýze filtra a skúmaní jeho častí, ktoré je nutné vymeniť alebo opraviť. Všetko je vykonávané na zariadeniach overených Slovenskou legálnou metrológiou, takže výsledný efekt a kvalita repasovania filtra sú zaručené.

Tak sa o tom presvedčte a filter dajte do poriadku.

Zdroj obrázka: Kinek00/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *