utorok, 26 septembra, 2023
Home > Nezaradené > 3 tipy na prírodné oleje vhodné na vlasy

3 tipy na prírodné oleje vhodné na vlasy

3 tipy na prírodné oleje vhodné na vlasy

Prírodné oleje sú skvelou variantou ako docieliť hĺbkovú výživu vašich vlasov. Zároveň sú prírodné produkty pre naše telo omnoho prirodzenejšie ako syntetické látky a majú blahodarné účinky. Kaderníctva často ponúkajú rôzne procedúry pre hĺbkovú výživu, ako je napríklad hĺbkové ošetrenie vlasov, ktoré ponúka napríklad kaderníctvo Bratislava Staré mesto.

Pre domáce použitie, bez profesionálneho dozoru, je však vhodné používať prírodné oleje ako hĺbkovú kúru pre maximálnu výživu. Samozrejme závisí aj od konkrétnych produktov a je preto nesmierne dôležité si vedieť vybrať naozajstnú kvalitu a rovnako aj prípravok vhodný presne pre vaše vlasy. Ktoré oleje sú ideálne pre vaše vlasy?

Prírodné oleje

Arganový olej

Arganový olej je veľmi obľúbeným olejom, ktorý má široké spektrum využitia. Používa sa napríklad na pleť, ale rovnako má veľmi vyživujúce účinky aj na vlasy. Obsahuje napríklad vitamín E, omega 3 a 9 mastné kyseliny a antioxidanty. Vďaka tomu si hravo poradí so suchými a hrubými vlasmi, ktoré sa zle upravujú a rovnako nie sú veľmi príťažlivé ani na pohľad.

olej na vlasy

Čo sa týka arganového oleja, najvhodnejší ten, ktorý je čisto prírodný. Cena je síce trochu vyššia, ale v takomto zložení ide o najkvalitnejšie produkty. Arganový olej sa odporúča aplikovať na končeky vlasov, pre ich zocelenie. Taktiež dodáva vlasom lesk a posilňuje ich. Pôsobí aj ako ochrana proti slnečnému žiareniu a podporuje vitalitu a rast vlasov.

Jojobový olej

Jojobový olej je imitátorom prirodzeného maziva, ktoré produkujú naše žľazy v pokožke hlavy. Vyživuje vlasy a vlasové folikuly a tiež prirodzene podporuje rast vlasov. Okrem iného podporuje aj priamo zdravie vlasovej pokožky a v súvislosti s tým pomáha zbavovať sa lupín a nečistôt. Zanecháva pokožku hlavy čistú a hydratovanú.

Aj jojobový olej je bohatý na vitamín E, omega 3 a 9 mastné kyseliny a tiež obsahuje aj antioxidanty. Je ideálnym prostriedkom pri výživu vlasov priamo od pokožky hlavy.

Rozmarínový olej

Rozmarínový olej sa najčastejšie spája s urýchlením rastu vlasov. Známy je najmä stimulačnými účinkami urýchľujúcimi samotný rast, pričom tieto účinky sú známe už niekoľko rokov. Niektoré štúdie potvrdzujú, že je účinný ako prevencia pri vypadávaní vlasov. Okrem toho má aj iné pozitívne účinky napríklad na pamäť alebo v boji proti rakovine.

olej

Použitie

Použitie prírodných olejov môže byť také, že ho priamo pridáte v malej miere do používaných produktov. Rovnako ho však priamo môžete vtierať do vlasových končekov, pre zamedzenie ich štiepeniu a dokonalý lesk. Pre hĺbkovú výživu sú vhodné aj zábaly, ktoré môžete nechať pôsobiť aj niekoľko hodín. Prírodné oleje sa môžu používať aj v rôznych kombináciách vďaka čomu vedia dosiahnuť ešte lepší účinok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *