štvrtok, 30 novembra, 2023
Home > Móda a nákupy > Ako sme si mysleli, že to pôjde len s Ferom

Ako sme si mysleli, že to pôjde len s Ferom

Budeme si to voziť sami! Tak stálo heslo na počiatku nášho nádejného podnikania s kamarátom zo školy. Vyučení stolári, ktorí si všetko lacno, rýchlo a bezpečne zadovážia, odvezú a dovezú. Zákazky sa nám hrnuli a keďže sme poznali kopec známych aj z hlavného mesta Bratislavy, chýr o našej výrobe sa šíril. Pre istotu v tejto dobe nepoviem ako vírus. Ale naše výrobky: stoly, police či postele, išli na dračku. 

Prišiel na psa mráz…

Spočiatku to fungovalo. „Fero, zajtra môžeš?“, znel pravidelný telefonát známemu z dediny, ktorý vlastnil dodávku. Na začiatku Fero mohol a vychádzali sme celkom dobre. Postupne však mohol Fero čoraz menej a boli sme nútení zadovážiť si vlastné auto. Nebudeme predsa platiť „cudzím“. Pri predstave, v akom stave prídu naše skrine k našim zákazníkom, ako sú zabalené a hlavne ako s nimi manipulujú, no radšej si to budeme voziť sami. 

Všetko sa to zvrtlo v momente keď Juro, môj parťák v biznise, náhle ochorel. Nevedeli sme sa striedať za volantom a hlavne, náš export vyžadoval niečo viac. Spočiatku som si myslel, že vrážať peniaze neznámym ľuďom za to, že mi niečo prevezú je márnosť nad márnosť. Postupne som však zistil, že špedičná spoločnosť je cesta ako si bez problémov vyriešiť zákazníkov po celom Slovensku. A dokonca bez Fera s dodávkou a iného frflania. V rámci profesionálnej špedičky si možno všetko do detailov odkomunikovať. Takisto platí, že v našich končinách je najčastejšia nákladná preprava. A bez pochyby je najefektívnejšia. 

Ako nám odpadli starosti a pritom tovar zostal v našej réžii

Bol to božský pocit naložiť si tovar pekne vo vlastnej réžii. Keď bolo všetko podľa mojich predstáv, nechal som na starosti odvoz niekomu druhému.

V našom stolárskom biznise rovnako potrebujeme materiál. A keďže požiadavky zákazníkov rástli, potrebovali sme čoraz viac experimentovať. Často ide o spracované tabule, z ktorých vytvárame výsledný nábytok či kus nábytku. Takýto tovar potrebujeme mať často rýchlo u seba. Výhodou je to, že jeho cenu a tovar vieme sledovať v reálnom čase. Čiže takto v podstate môžeme vidieť, ako vyzerá celá cesta až k nám domov. A takisto, koľko to bude trvať. Ak nastali nejaké problémy, vedeli sme ich lokalizovať.

Pri našom podnikaní sme začali s predstavou, že jedna dodávka od Fera z dediny nám bude stačiť. Dnes pri rozbehnutí podnikania vieme, že nákladná doprava sa dá špecifikovať v závislosti od typu, rozmeru alebo špecifikácie tovaru. V ponuke je skriňová dodávka, plachtová dodávka, ťahač s návesom alebo dokonca kamiónová súprava.

Často máme výrobkov vyše hlavy a preto sa nám neraz stalo, že sme potrebovali skladovanie tovaru mimo našej prevádzky. Tieto aj iné služby sú k dispozícii a navyše úplne bezpečné. Skladovacie služby sme využili tak na konsolidáciu zásielok, zhromažďovanie a rovnako aj na uvoľnenie skladových zásob pre dokonalé nastavenie firemného cashflow. 

Roky podnikania nás naučili, že dodávka od Fera nestačí a proces prepravy a skladovania je najlepšie zveriť do rúk profesionálov. Tak ako niekto zverí svoje predstavy o dokonalom nábytku do našich rúk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *