nedeľa, 25 februára, 2024
Home > Nezaradené > Ako vybrať termovíziu pre poľovníka?

Ako vybrať termovíziu pre poľovníka?

Termovízia sa používa v rôznych odvetviach a jedným z nich je aj poľovníctvo. Ak váhate medzi termovíziou a nočným videním, prezradíme vám aj to, aký je medzi nimi rozdiel a kedy je najlepšie siahnuť po termovízii Pulsar Axion.

Rozdiel medzi termovíziou a nočným videním

Obe tieto zariadenia fungujú na podobnom princípe, ale podstatný rozdiel je v tom, že termovízia nepotrebuje absolútne žiadne svetlo. Nočné videnie zachytáva zvyškové svetlo, napríklad z hviezd, mesiaca, ale aj umelé svetlo, ktoré sa vďaka technológii premení na viditeľné svetlo a obraz. Kvalitné termovízie zbierajú infračervené svetlo, takže nepotrebujú žiadny zdroj svetla. To je najväčšia výhoda, pretože možností využitia sú vďaka tomu širšie. Používať ich môžete v úplnej tme, hmle aj v daždi.  

Aké konštrukčné riešenie termovízie si vybrať?

Podľa konštrukčného riešenia sa termovízie delia na termovízie na pozorovanie, termovízne zameriavače a termovízne predsádky. Najčastejšie sa používajú termovízie na pozorovanie, pretože majú široké možnosti využitia. Menej výkonné termovízie umožňujú pozorovanie okolo 500 m, najvýkonnejšie aj 1 500 m. Priemer objektívu býva 19 mm, 25 mm alebo 35 mm. Pozorovacie termovízie je možné prepojiť so smartfónom alebo tabletom prostredníctvom aplikácie. Samozrejme, v závislosti od modelu.

Termovízne zameriavače sa dajú pripevňovať na zbraň, ale na pozorovanie sa dajú využívať aj keď ich len držíte v ruke. Keďže sa používajú aj pripevnené na zbrani, sú odolné voči spätným nárazom pri výstrele. Vybrať si môžete aj model s diaľkomerom, digitálnym zoomom či funkciou obraz v obraze. Napríklad termovízna predsádka Pulsar Axion sa kombinuje s dennou technikou, teda s ďalekohľadom. Denná technika má niekedy lepšie parametre ako termovízia alebo nočné videnie, takže takáto kombinácia je veľakrát výhodná. 

Zdroj obrázka: CHUYKO SERGEY/shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *