nedeľa, 24 októbra, 2021
Home > Nezaradené > Akú váhu potrebujete do svojej predajne?

Akú váhu potrebujete do svojej predajne?

V predajniach alebo na trhoviskách sú váhy bežným javom. Je ale rozdiel, či máte počítacie váhy, alebo je súčasťou vášho obchodu váha T28. Ktoré zo spomenutých zaradení je pre vás teda vhodnejšie?

Obchodné váhy

Obchodné váhy ako je napríklad špeciálna váha T28 sú vhodné do kuchýň, obchodov či bufetov. Váhy majú rôznu váživosť a od toho sa odvíja presnosť váženia. Ak máte váhu s maximálnou váživosťou 6 kg, tak je presnosť váženie 1 -2 g. Pri maximálnej váživosti do 30 kg sa presnosť váženie pohybuje okolo 5 g.

Ak potrebujete mať aj displej na strane zákazníka je možné si ho prikúpiť. V predajniach, kde sa vážia potraviny a na základe hmotnosti sa počíta cena sú využívané najmä váhy s ukazovateľmi hmotnosti, jednotkovej ceny a celkovej ceny. V tomto prípade musia byť váhy aj úradne overené.

Počítacie váhy

Počítacie váhy sa nájdu hlavne v železiarstvach a podobných predajniach. Na váhe sa odváži referenčná vzorka, čím sa stanoví hmotnosť 1 kusu daného produktu. Pri predaji, inventúre alebo výrobnom procese je tak možné navážiť potrebný počet kusov, resp. zistiť počet kusov na základe hmotnosti. Tieto váhy majú podobnú presnosť ako tie obchodné.

Funkcie váh

Počítacie aj obchodné váhy bývajú meteorologicky overené a toto overenie môže byť zahrnuté v cene. K základným funkciám patrí tarovanie, nulovanie či indikácia vybitej batérie. Väčšina váh môže byť napájaná sieťovým adaptérom alebo nabíjateľným akumulátorom. Pri obchodných váhach si overte počet nepriamych PLU.

Pri vážení potravín je dôležitý aj materiál plošiny, obvykle to býva nehrdzavejúca oceľ. Ako už bolo spomínané displej pre zákazníka na zadnej strane váhy nemusí byť automatickou súčasťou. Pri niektorých modeloch je potrebné si ho doobjednať za príplatok. Obchodné váhy môže mať zabudovanú tlačiareň etikiet a sú programovateľné z PC alebo klávesnice váhy, čo je pre váš biznis dokonalé riešenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *