nedeľa, 16 júna, 2024
Home > Nezaradené > Dajte do poriadku svoje telo a uspokojíte svoje potreby

Dajte do poriadku svoje telo a uspokojíte svoje potreby

O sexe sa mnohí z nás boja hovoriť, pričom je to bežná súčasť života, ktorá ak je podceňovaná a potláčaná do úzadia, spôsobuje mnoho problémov. Tomu sa ale môžete vyhnúť. Stačí dať do poriadku vašu psychiku aj telo a uspokojenie bude bezproblémové.

Erektilná dysfunkcia je chronické ochorenie, pri ktorom muž nie je schopný úplného pohlavného styku. Môžu to byť problémy s erekciou aj nedostatok orgazmu alebo ejakulácie.

Dôvody, ktoré provokujú tento problém a spôsobujú erektilnú dysfunkciu, sa delia do troch skupín:

  • organické – patológie stien krvných ciev a iné fyziologické poruchy, pri ktorých nedochádza k úplnej erekcii;
  • psychogénne – stres, chronická únava, morálny šok, zasahovanie do normálneho pohlavného styku;
  • zmiešané, ktoré kombinujú predchádzajúce dve skupiny.

Podľa štatistík WHO má až 10 % mužov starších ako 21 rokov erektilnú dysfunkciu. Do rizikovej skupiny patria nielen fajčiari, ale aj osoby s hypertenziou a ischemickou chorobou srdca, náchylní na neurózy a depresívne stavy. Návšteva dobrého urológa a zmena životného štýlu by však mohla mnohé vyriešiť.

Ako predísť vzniku erektilnej dysfunkcie?

Ako pri každom ochorení, aj dlhodobej erektilnej dysfunkcii sa dá predchádzať. Samozrejme, musíte splniť a dodržať niekoľko podmienok, ku ktorým patria:

  • vzdať sa fajčenia, drog a nadmernej konzumácie alkoholu;
  • dodržiavať vyváženú stravu, znižovať spotrebu živočíšnych tukov;
  • pravidelne cvičiť;
  • udržiavať stabilitu psycho-emocionálnej sféry života, venovať čas prechádzkam na čerstvom vzduchu, rozhovorom s rodinou a priateľmi, koníčkom;
  • monitorovať hladinu krvného tlaku, hladinu glukózy v krvi a lipidový profil, najmä pri výskyte arteriálnej hypertenzie alebo diabetes mellitus.

V podstate to nie je nič náročné, len treba chcieť a vzdať sa toho, čo je možno „príjemné“, ale škodlivé. Stačí si urobiť návyk na zdravý životný štýl a uvidíte, že to pôjde ako po masle.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *