utorok, 23 júla, 2024
Home > Nezaradené > Jednoduché tipy, ako dať vášmu autu viac energie a sily

Jednoduché tipy, ako dať vášmu autu viac energie a sily

Naše vozidlá sú od výroby vybavené základom, ktorý ale nie všetkým vyhovuje. A u nadšencov rýchlej jazdy spojenej s poriadnou dávkou adrenalínu to platí dvojnásobne.

Existujú ale doplnky a spôsoby, ako môžete silu a výkon vášho vozidla zvýšiť.

Zvýšte tlak v systéme

Každý majiteľ automobilu so silným motorom vie, aké dôležité je zabezpečiť efektívnu prevádzku chladiaceho systému, ktorý sa dokáže vyrovnať s výkonom pohonnej jednotky.

Ak zvýšite tlak v tomto systéme, zvýši sa aj bod varu. A čím vyššia je teplota „varu“, tým efektívnejšie funguje chladiaci systém. Tlak v systéme by sa samozrejme nemal príliš zvyšovať.

Aby bolo jeho riadenie jednoduché, nainštalujte si a zaobstarajte spoľahlivý regulátor tlaku paliva.

Pneumatiky udržiavajte správne nahustené

Aj tlak v pneumatikách je pre lepší výkon auta dôležitý. Tlak vzduchu v pneumatikách preto kontrolujte najmenej dvakrát mesačne a v prípade potreby ich vymeňte v servisnej dielni.

Používajte syntetické mazivá

Pretože syntetické mazivá znižujú trenie, pomáhajú motorom žiť dlhšie. Syntetické mazivá vytvárajú lepšie mazanie medzi pohyblivými časťami ako bežné oleje a nerozkladajú sa v situáciách s vysokou teplotou, preto ich uprednostnite aj keď je možno ich cena vyššia.

Takéto mazivá tiež ponúkajú vynikajúci výkon v chladnom počasí a ochranu pred extrémnymi teplotami.

Prekontrolujte a vylepšite brzdy

Pri rýchlej jazde a vyššom výkone auta musíte myslieť aj na lepšie brzdy. Vyberte si tie, ktoré dokážu dobre pracovať aj v náročnejších podmienkach a neopotrebujú sa tak rýchlo ako bežná klasika. Inštalácia nového brzdového kotúča takýmto riešením rozhodne je.

Pre vyššie pohodlie a komfort pri jazde si vyberte aj novú športovú sedačku a uvidíte, že cesta zrazu naberie iný rozmer.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *