nedeľa, 16 júna, 2024
Home > Nezaradené > Manipulačná technika: Ušetrí vám náklady aj čas

Manipulačná technika: Ušetrí vám náklady aj čas

Pri práci v skladoch je veľkou pomocou manipulačná technika. Jej využitím sa šetrí množstvo času, pomáha lepšie zužitkovať plochu skladu a vďaka rýchlosti práce znižuje náklady aj na vašich zamestnancov. Aby ste všetky jej benefity využili naplno, máme pre vás niekoľko tipov na to, ako si vybrať všetko, čo budete potrebovať.

Vysokozdvižný vozík alebo vozík do úzkych uličiek?

Manipulačná technika nielen uľahčí prácu, ale zvýši tiež bezpečnosť na pracovisku. Využijete ju pri vykládke a nakládke surovín, naskladnení aj manipulácii so zásobami na sklade. Pri výbere manipulačnej techniky vezmite do úvahy niekoľko faktorov:

  • Podlahová plocha skladu — v malom sklade, kde je potrebné šetriť priestorom, sú často uličky pre bežný vysokozdvižný vozík priveľmi úzke. Tu sa najviac uplatnia vozíky do úzkych uličiek. Na väčších plochách bude viac efektívny vysokozdvižný vozík.
  • Druh pohonu — na výber máte pohon na naftu, LPG alebo vozíky s elektromotorom.
  • Podľa použitia — potrebujete vozík na ťahanie, dvojité stohovanie, nakladanie a vykladanie zboku, prepravu či vychystávanie?
  • Typ vozíka — k dispozícii sú automatizované, vychystávacie vozíky, ťahače a plošinové vozíky, vysokozdvižné s meniteľným dosahom, nízkozdvižné paletové vozíky a iné.
  • Hmotnosť nákladov — aby manipulačná technikanaplnila svoj účel, vezmite do úvahy tiež hmotnosť nákladu. Tá môže byť až do 900 kg.
  • Výška zdvihu — nemenej dôležitým kritériom je, do akej výšky potrebujete manipulovať s tovarom či zásobami na sklade. Výška zdvihu môže byť až do 6 m.

Potrebujete paletové vozíky?

Špeciálne paletové vozíky sa využívajú na manipuláciu s paletami a ťažkým tovarom a ich prevoz na krátke vzdialenosti v interiéri. Využijete ich na stohovanie paliet, zakladanie nákladu do regálov a vyberanie aj prepravu nákladu z bodu A do bodu B. Paletové vozíky sa vyznačujú ľahkým ovládaním, pričom tovar sa naberie pomocou vidlíc vozíka. Vybrať si pritom môžete elektrické nízkozdvižné vozíky s nosnosťou od 500 až do 3 300 kg.

Zdroj obrázka: Siwakorn1933/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *