nedeľa, 16 júna, 2024
Home > Lifestyle > Najlepší spôsob, ako udržať citróny čerstvé po celý mesiac

Najlepší spôsob, ako udržať citróny čerstvé po celý mesiac

Najlepší spôsob, ako udržať citróny čerstvé po celý mesiac

Citróny sú najmä počas leta nevyhnutnou výbavou. Majú skvelé hydratačné a svieže vlastnosti a široké využitie pri príprave mnohých nápojov. Smutnou realitou však býva, že ich čerstvosť trvá len pár dní a potom sú už nepoužiteľné.

Na druhej strane všetci si chceme nechať naše citróny v mise v kuchyni či v obývacej izbe, pretože to vyzerá jednoducho  krásne. Avšak, toto nie je práve najlepší spôsob ako ich udržiavať. Kuchári z Cook’s Illustrated prezradili najlepší spôsob, ako ich uskladniť !

Málokedy dávame citróny do chladničky, zväčša ich nechávame v kuchyni. A to je chyba.

Kde citróny uskladniť?

Po siedmich dňoch pri izbovej teplote citróny stvrdnú a stratia na hodnote. Napriek tomu tu máme riešenie, ktoré je veľmi jednoduché. Aby sme predĺžili rovnako ich život ako aj chutnosť, šťavnatosť a mäkkosť počas celého mesiaca, najlepšie je ich uskladniť v chladničke v uzatvorenom plastovom vrecúšku.

Práve uzatvorené vrecko je kľúčom.Takže ak sa nechystáte využiť všetky svoje citróny v priebehu piatich dní, uskladnite ich týmto spôsobom.

citrón

Hydratačná bomba pre vašu pleť

Citrón naozaj dokáže vašu pleť hydratovať aj z vnútra aj z vonka. Okrem toho, že sťahuje póry, zreteľne hydratuje pleť. Môžete ho použiť na vonkajšie použitie, tým že si kolieska naukladáte na pleť, prípadne ho môžete vytlačiť do vody a takýto nápoj piť počas dňa. Je výbornou alternatívou počas teplých letných dní, pretože hydratuje nielen vašu pleť, ale celý organizmus.

Tento jednoduchý trik vám zmení život a taktiež aj trvácnosť vašich citrónov. Nevyhadzujte už viac stvrdnuté citróny, ktoré ste nestihli využiť. Poznáte tento skvelý tip? Vyskúšate ho? Podeľte sa s nami o vaše názory do komentárov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *