štvrtok, 8 júna, 2023
Home > Nezaradené > Pohár červeného vína sa vyrovná 1 hodine v posilňovni!

Pohár červeného vína sa vyrovná 1 hodine v posilňovni!

Pohár červeného vína sa vyrovná 1 hodine v posilňovni! To je dôvod, prečo...

Doprajete si občas pohár červeného vína aj keď cvičíte? Nedávny výskum preukázal, že preskočiť jeden deň cvičenia v posilňovni a namiesto toho ísť na kávu, v konečnom dôsledku nie je až také zlé.

Pohár červeného vína vs cvičenie

 Máte radi pohár vína, ale neznášate cvičenie v posilňovni? Táto novinka vám zlepší deň. Výskumy na univerzite Alberta v Kanade preukázali, že zdravý prínos pre naše telo sa ukrýva v látky resveratrol, ktorá sa nachádza v červenom víne. Je veľmi podobná tým, ktoré vznikajú pri cvičení.

Červené víno verzus bežiaci pás? Je to určite niečo, čím sa môžeme začať zaoberať. Podľa hlavného výskumníka, Jasona Dycka, tieto zistenia môžu pomôcť najmä ľuďom, ktorí necvičia. Reversatrol zlepšuje fyzický výkon a posilnenie svalov rovnako, ako jedno cvičenie v posilňovni.

pohár červeného vína

„Myslím si, že reversatrol by mohol pomôcť pacientom, ktorí chcú schudnúť, no majú málo fyzickej sily,“ hovorí Jason Dyck.

Táto látka môže napodobniť efekty cvičenia a zlepšiť účinky bežných, jednoduchých cvičení. Všetky diskusie o prínosoch červeného vína sú podrobne zdokumentované. Štúdie dokazujú, že tí, ktorí vypili pohár červeného vína denne, majú nižšiu pravdepodobnosť rozvoja demencie alebo rakoviny. Víno je tiež skvelé na srdce, proti starnutiu a dokonca, dokáže regulovať hladinu cukru v krvi.

Najnovšie štúdie tiež potvrdili, že víno podporuje činnosť srdca a jeho rýchlosť tlkotu. To je snáď najlepší účinok tohto nápoja. Aj keď, povedzme si pravdu, účinky platia len pre červené víno v miernom množstve a všetky testy boli vykonané len na myšiach, nie na ľuďoch.

Ale čo ak chcete zvýšiť príjem tejto prospešnej látky? Skúste viac konzumovať čučoriedky, arašidové maslo, červené hrozno a tmavú čokoládu. Pamätajte však, že vyvážená strava je najlepšia a najdôležitejšia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *