nedeľa, 25 februára, 2024
Home > Lifestyle > Prečo investovať do celoročného bazéna

Prečo investovať do celoročného bazéna

Vždy sa tešíte na teplé letné mesiace aj kvôli tomu, že si môžete zaplávať? Obdobie prázdnin je na plávanie v našich klimatických podmienkach naozaj ideálne a veľa majiteľov domov si v lete vychutnáva svoj vlastný vonkajší bazén. Má to iba jednu nevýhodu, počasie.

Dobre vieme, že slovenské leto je nepredvídateľné. Jeden deň sú u nás doslova trópy a na druhý deň hľadáme v skrini jarný kabát. Pre milovníkov plávania je to zvlášť nepríjemné. Vtedy nasledujú už iba dve možnosti. Využiť kryté verejné plávanie alebo investovať do celoročného bazéna, keďže celkové náklady spojené s výstavbou a údržbou klasického bazéna sa neoplatia pre pár skutočne teplých letných dní.

Domáci celoročný bazén s protiprúdom ponúka možnosť športovať, ale aj relaxovať. Jeho výhodou sú nízke prevádzkové náklady a najmä možnosť konečne si pravidelne zaplávať v súkromí. Ocenia ho dospelí, ale aj deti, pre ktoré je plávanie ideálnym športom pre správny vývoj a rast organizmu.

V plaveckých celoročných bazénoch sa dá športovať počas celého roka. Teplota vody je vďaka vykurovaniu príjemná a napriek tomu je spotreba energie nízka. Ak preferujete viac relax a hýčkanie v podobe vírivky, nie je to problém. Celoročné bazény sa dajú podľa ľubovôle kombinovať s vírivkami, zvoliť sa dajú aj trysky pre základnú hydroterapiu, regulovateľný protiprúd či madlá pre akvatické cvičenie.

Ak by sme si mali predstaviť vodné nebo u seba na záhrade, tak k vírivke a skvelému celoročnému bazénu už chýba iba jedno. Kvalitné a luxusné fínske sauny na mieru. Fíni sú sami o sebe reklamou na benefity saunovania, keďže je známe, že patria medzi najzdravšie národy na svete. Možno stojí za to ich nasledovať a dopriať si zdravotné, ale aj psychické dobrá, ktoré pobyt v saune prináša.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *