utorok, 23 júla, 2024
Home > Nezaradené > Prečo sa oplatí navštíviť Vlkolínec a Tatranskú Lomnicu?

Prečo sa oplatí navštíviť Vlkolínec a Tatranskú Lomnicu?

V zime sú Tatry navštevované najmä kvôli lyžovačke, cez leto zasa láka turistika. Tatranská Lomnica však ponúka viac ako iba skvelú lyžovačku. Zahanbiť sa nedajú Nízke Tatry, ktoré sa okrem iného môžu popýšiť aj obcou Vlkolínec.

Vlkolínec zapísaný v zozname UNESCO

Obec Vlkolínec leží v Nízkych Tatrách a je typickou vrchárskou dedinou. Vlkolínec je známy a výnimočný predovšetkým zachovanou ľudovou architektúrou. Práve kvôli tomu bol už v roku 1977 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry a v roku 1993 bola zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Vo Vlkolínci budete mať pocit, že tu zastal čas. Práve zachovalá architektúra je vzácna a jedinečná. Prezrieť si môžete tradičnú horskú osadu typickú pre sever Slovenska. Vyhľadávané sú však aj expozície Roľnícky dom, Dom UNESCO Vlkolínec, Kostol Navštívenia Panny Márie či súkromná Galéria ľudového umenia. Potenciál očariť vás má aj okolie Vlkolínca. Okrem podhorských lúk so štálmi, teda senníkmi, sa môžete vybrať aj na vrch Sidorovo, z ktorého budete mať krásny výhľad na celú obec.

Tatranská Lomnica očarí v lete aj v zime

Rezervovať si ubytovanie v Tatrách je vždy dobrý nápad. Táto turisticky vyhľadávaná oblasť má čo ponúknuť počas celého roka. Pri návšteve Vysokých Tatier by ste nemali obísť Tatranskú Lomnicu. V najväčšej tatranskej osade je čulý turistický ruch. Okrem vyžitia pre lyžiarov tu nájdete aj Múzeum Tatranského národného parku a botanickú záhradu tatranskej prírody.

Ubytovanie Tatranská Lomnica vám umožní navštíviť obľúbené Skalnaté pleso, lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica, ale aj absolvovať túru na Lomnický štít, Veľké Biele pleso alebo na Veľkú Svišťovku. Ak máte radšej trochu adrenalínovejšiu zábavu, iste vás zaujme bobová dráha s prevýšením 50 m a dĺžkou 500 m.

Zdroj obrázka: Lukas Belak/shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *