štvrtok, 30 novembra, 2023
Home > Móda a nákupy > Ten pravý zásnubný prsteň – ako ho vybrať?

Ten pravý zásnubný prsteň – ako ho vybrať?

prsteň

Ak je žena po vašom boku je tá pravá a chcete, aby vás sprevádzala po zvyšok života budete potrebovať zásnubný prsteň. Vybrať ten pravý ale môže byť oriešok a uvedomíte si to hneď ako vkročíte do klenotníctva. Diamantové prstene zďaleka nie sú jedinou možnosťou.

Veľkosť prsteňa

Tento problém rieši zrejme väčšina budúcich ženíchov a najjednoduchším riešením je tajne si požičať prsteň, ktorý vaša partnerka nosí. Skúste si ale všimnúť, či ho nosí na ľavom prstenníku alebo inom prste. Ak nechcete prsteň brať so sebou, aby si partnerka nič nevšimla môžete jeho veľkosť zmerať pomocou prúžku papiera. Obvod merajte z vnútornej strany. Ďalšou možnosťou je primerať si ho na svoj prst a podľa toho vyberať. V klenotníctva ale majú špeciálne meradlá, vďaka ktorým zistíte akú presnú veľkosť má mať pekný zásnubný prsteň.

Typ prsteňa

Ak máte jasnú predstavu o tom, po ako prsteni vaša budúca žena túži máte šťastie. V opačnom prípade vás čakajú zlaté, strieborné aj briliantové diamantové prstene v nekonečnom množstve prevedení. Zrejme najčastejšou voľbou je jednoduchý prsteň s jedným kameňom, často je to diamant. Touto decentnou voľbou nič nepokazíte, ale pokiaľ chcete niečo výraznejšie vyberte „three stone“, prsteň s troma kameňmi, pričom stredný je najväčší.

Vzácne kovy a kamene

Zlato je klasika, ktorá sa dnes trošku vytráca a mnohokrát sa uprednostňuje biele alebo rúžové zlato, prípadne striebro. Pokiaľ chcete niečo skutočne trvácne, potom je vhodná platina, ktorá je síce drahšia ako zlato ale tiež odolnejšia. Ako už bolo spomenuté z drahokamov sú najobľúbenejšie číre diamanty, ale chybu neurobíte ani s niečím farebnejší ako je zafír, rubín či akvamarín. Výber kovu a kameňa je otázkou finančných možností ale aj vkusu. Ak chcete svoju partnerku prekvapiť aj potešiť skúste vybrať prsteň, ktorý bude v súlade s jej štýlom a vkusom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *