streda, 22 mája, 2024
Home > Technológie > Tipy, ktoré vám uľahčia výber bezpečnostných dverí

Tipy, ktoré vám uľahčia výber bezpečnostných dverí

Tipy, ktoré vám uľahčia výber bezpečnostných dverí

Výber bezpečnostných dverí je zameraný predovšetkým na ich odolnosť voči vonkajším vplyvom. Musia odolávať každodennému používaniu a zároveň aj vplyvom počasia, prípadne aj útoku zlodejov. Vedia ochrániť vaše súkromie, avšak je dôležité, aby ste vybrali tie správne. Prečítajte si naše tipy ako vybrať bezpečnostné dvere, ktoré vám budú slúžiť niekoľko rokov.

Základným parametrom je, aby dvere boli praktické na každodenné používanie. Predsa len ich otvoríte niekoľkokrát denne a je dôležité, aby sa otvárali jednoducho, no boli aj dostatočne zabezpečujúce pre vaše súkromie. Druhým dôležitým parametrom je estetická stránka vchodových dverí, ktorá je tiež veľmi podstatná. Ide totiž o prvú vec, s ktorou prídu návštevníci do kontaktu.

Výber bezpečnostných dverí

istiace body

Na slovenskom trhu môžete nájsť v kategórií bezpečnostných dverí aj také, ktoré s bezpečnosťou nemajú veľa spoločného. Je preto dôležité, aby ste poznali základné kritéria bezpečnosti, ktoré by mali takéto dvere spĺňať. Dvere by mali mať certifikát európskej normy vydaný autorizovanou skúšobňou. Skutočná bezpečnostná stránka sa však skrýva pod ich povrchom. Prvky, ktoré zaručujú bezpečnosť sú predovšetkým vnútorná oceľová platňa, oceľové vnútorné výstuhy s rámom, istiace body, bezpečnostné kovanie a vložku.

Vďaka pevnej oceľovej konštrukcii a oceľových výstuh sú dvere odolné voči násilnému vniknutiu. Veľmi dôležitou bezpečnostnou zložkou sú istiace body, pričom nie je dôležitý ich počet. Predstavujú ochranu pred vypáčením, no vysunú sa pri zamknutí na dva západy. Kvalitné bezpečnostné dvere chránia pred hlukom, špinou aj požiarom, vďaka špeciálnym tesneniam.

Bezpečnostné kľúče

K bezpečnostným dverám patria aj bezpečnostné kľúče, ktoré sú omnoho bezpečnejšie ako obyčajné kľúče. Nie je ich možné jednoducho skopírovať, pretože obsahujú unikátny kód. Jeho duplikáty sa vydávajú len po preukazaní sa bezpečnostnou kartou s kódom. V prípade, že sa majiteľ vymkne je to omnoho náročnejšie ako pri normálnych dverách. Napriek tomu však môže využiť služby Kľúčovejslužby Bratislava, ktorá si poradí s akýmikoľvek dverami a otvorí ich bez poškodenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *