sobota, 13 apríla, 2024
Home > Lifestyle > Veľmi zlé návyky, ktoré môžu zničiť váš vzťah

Veľmi zlé návyky, ktoré môžu zničiť váš vzťah

Bez ohľadu na to, čo nám odporúčajú a radia psychológovia a iní odborníci, vzťah je v prvom rade o reálnom prežívaní spoločných chvíľ, ktoré sa môžu niekedy viac a inokedy menej vyostriť. Nie je jednoduché a vo vzťahu muža a ženy možno nájsť milión nesprávnych činov a omylov, ktoré môžu zničiť aj ten najkrajší vzťah.

Aby ste sa tomu vyhli, vybrali sme pre vás najčastejšie situácie, ktoré spôsobujú medzi partnermi obrovské spory.

Žiarlivosť

V každom jednom vzťahu by nemala zdravá žiarlivosť chýbať. Niekto môže byť viac alebo menej tolerantný, ale pokiaľ sa v prípade prejaveného záujmu z tretej strany stávajú z nás žiarlivé príšery, o zdravom a vyspelom vzťahu sa hovoriť ani nedá. Každý človek, aj ten, ktorému ste dali sľub vernosti predsa potrebuje svoju slobodu a dôveru.

Nenechajte si preto pokaziť vzťah alebo romantické zoznámenie prehnanou potrebou toho druhého vlastniť a strážiť každý jeho krok. Nie je to dobré a z dlhodobého hľadiska ani možné.

Absencia komunikácie

V živote vám môže chýbať veľmi veľa vecí. Najhoršie je to v prípade zdravia. Potom to môžu byť hmotné statky a nakoniec niekto blízky. Ak ste si ale po zoznámení na najväčšej flirt zoznamke konečne našli svojho milovaného partnera/ku, nemala by vám chýbať komunikácia.

Bez nej jednoducho vzťah fungovať nebude, akokoľvek by ste sa to snažili riešiť inou cestou. Pozor však na to, akú formu komunikácie používate. Je ich viac a dôležité sú rovnako všetky. Intímny kontakt, verbálna komunikácia a vzájomne strávené chvíle.

Tolerancia

Aj napriek tomu, že o mnohých veciach veľmi dobre viete a ich potrebu si uvedomujete, realita je iná. Inak tomu nie je ani v podobe tolerancie, ktorá súvisí s už spomínanou žiarlivosťou. Byť benevolentný voči problémom, ktoré vás vo vzťahu trápia, nie je ale o tolerancii. Preto sa snažte v tomto smere rozlišovať dobré od zlého a nastavte si určité hranice a pravidlá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *