sobota, 29 januára, 2022
Home > Móda a nákupy > Biele zlato a diamanty – recept na najkrajší zásnubný prsteň

Biele zlato a diamanty – recept na najkrajší zásnubný prsteň

Žiadosť o ruku patrí k najdôležitejším míľnikom romantického vzťahu. Zasnúbenie spečaťuje zásnubný prsteň na jemnej ženskej ruke. Budúci manžel sa ho snaží vybrať tak, aby sa jeho vyvolenej páčil a ladil s jej osobnosťou a charizmou. O tom svedčia aj materiály, z ktorých sa dnes zásnubné prstene vyrábajú.

Na začiatku papyrus, na konci biele zlato

Zásnubný prsteň nebol vždy len z tých najdrahších materiálov. Už niekoľko tisícročí sa výroba zásnubných prsteňov vyvíja. Od spletených kúskov papyrusu sa výrobcovia presunuli ku koži, slonovine, ba dokonca ku kostiam. Neskôr sa začali spracovávať kovy. Budúce manželky mali dokonca dva varianty prsteňov. Kovový zásnubný prsteň na doma a prsteň zo zlata na špeciálne príležitosti. Výhradne zlaté prstene nosili ženy zo šľachtických rodín. A odtiaľ sa postupne rozšírili aj medzi mešťanov. Zlaté zásnubné prstene sú v obľube až dodnes.

Zlato patrí k drahým kovom, ktoré nestrácajú svoju hodnotu a patria medzi nákladnejšie investície. Čoraz viac vyhľadávanejšou alternatívou je biele zlato. Zásnubné prstene z krásneho bieleho zlata sú elegantné a jemné. Biele zlato sa hodí aj k strieborným šperkom a zároveň si zachováva punc luxusu a výnimočnosti.

Zásnubné prstene s diamantom

Už v 19. storočí po objave diamantových baní bolo zrejmé, že sa do rúk klenotníkov dostal veľmi špeciálny drahý kameň. Diamant sa ukázal byť takmer nezničiteľným. Jeho tvrdosť a odolnosť išla ruka v ruke s jeho krásou. Zásnubný prsteň s diamantom na dámskej ruke očarujúco odráža lúče svetla. Diamanty sa pýšia najvyššou brilanciou, teda žiarivosťou. Aj to je dôvod, prečo začiatkom 20. storočia obchodník s diamantmi DeBeers presviedčal zákazníkov, že práve zásnubný prsteň s diamantom najlepšie vyjadrí lásku k žene. Odvtedy diamanty v spojení so zlatom vytvárajú nesmrteľný a hodnotný symbol rovnako nesmrteľnej a hodnotnej lásky.

Zdroj obrázka:  varisastockphoto/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *