piatok, 28 januára, 2022
Home > Nezaradené > Vytvorte si záhradu ako z katalógu

Vytvorte si záhradu ako z katalógu

záhrada krhla

Práce v záhrade začínajú

Sezóna prác v záhrade klope na dvere. Po zime sa vaša záhrada začína pomaly prebúdzať a je ideálny čas začať s jarnými prácami. V marci a apríli je vhodné poorať a pohnojiť pôdu, odstrániť burinu či poprerezávať stromy a kríky. Zároveň si môžete v tomto období zaobstarať nové okrasné či úžitkové ovocné stromy a vysadiť ich. V apríli sa môžete vrhnúť na sadenie zeleniny či okrasných kvetov.

Na všetky tieto úkony budete potrebovať techniku. Ak nevlastníte všetky potrebné poľnohospodárske stroje, nemusíte sa vôbec obávať. Môžete si jednoducho požičať použité stroje od Zeppelin SK.

Starostlivosť potrebuje aj trávnik

Najprv zistite aké škody na ňom zima napáchala. Hneď ako teploty vystúpia nad nulu, môžete ho vyčistiť od napadaného lístia a konárov a pripraviť na vertikutáciu. Slúži na prevzdušnenie vrchnej vrstvy trávnika, ktorá obsahuje burinu, mach a zvyšky pokosenej trávy. Tie zabraňujú tomu, aby trávnik dýchal.

Nezabudnite pred vertikutáciou trávnik pokosiť. Vertikutátor použite len na trávu, ktorá je dostatočne zakorenená. Ak trávnik nie je aspoň 2 roky starý, môžete ho počas prerezávania vytrhať. Po vertikutácii trávnik prihnojte kvalitným hnojivom s vyšším obsahom dusíka, ktoré podporuje rast zelenej hmoty. Následne doprajte trávniku dostatok vlahy. V jarnom období môžete aj dosiať holé či poškodené miesta na trávniku osivom, ktoré je určené na regeneráciu trávnikov.

Ak sa chystáte trávnik ešte len zakladať pomôže vám kombinácia mininakladača a zakladača trávnikov, ktoré vám zabezpečí požičovňa stavebných strojov Zeppelin SK. Dokáže jednoducho i vo veľmi ťažkých podmienkach behom jedného prejazdu uskutočniť nasledujúce pracovné činnosti  frézovanie zeminy, nakyprenie zeminy, zahrabávanie kameňov, trávy a biomasy až do hĺbky 14 cm.

Mesiace marec a apríl sú na zakladenie nových trávnatých plôch ideálne. Môžete tak urobiť výsevom alebo položíte hotový trávny koberec.

Rozbehnite pestovanie zeleniny vo veľkom

Pestovanie vlastnej zeleniny a ovocia je v posledných rokoch čoraz populárnejšie. V mestskom prostredí je na balkónoch a lodžiách len obmedzený priestor, preto si mnohí prenajmú kus pôdy – záhradu za mestom. Rovnako si môžete prenajať poľnohospodárske stroje, ktoré budete na obrábanie pôdy potrebovať.

Požičovňa stavebných strojov od Zeppelin SK ponúka široké možnosti postarať sa o svoju záhradu, napriek tomu, že potrebné technické vybavenie nevlastníte. Môžete si ho výhodne požičať. Nájdete tam mulčovače, ktoré vám pomôžu s kosením prerastených tráv a poradia si s akýmkoľvek nepriechodným porastom na záhradách, lúkach, sadoch či farmách. Štiepkovače vám pomôžu zbaviť sa nepotrebného treba a konárov, ktoré premenia na štiepku. Tú môžete po vyschnutí použiť ako kurivo do krbu či pece. Na veľmi zanedbanom pozemku, ktorý si vyžaduje úpravy bude dobrým pomocníkom aj minibager. Použité stroje od Zeppelin SK sú skvelou voľbou pri akýchkoľvek prácach na poli či záhrade.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *