sobota, 29 januára, 2022
Home > Móda a nákupy > Všetko čo potrebujete vedieť o kožných ochoreniach, vrátane ich diagnostiky

Všetko čo potrebujete vedieť o kožných ochoreniach, vrátane ich diagnostiky

person pouring plastic tube bottle

Koža ako dôležitý orgán ľudského tela prichádza do priameho kontaktu s vonkajším prostredím a je tak bezprostredne vystavená rôznym vonkajším faktorom. Ak sú tieto vplyvy intenzívne, prípadne trvajú príliš dlho, môže dôjsť aj ku vzniku kožných ochorení.   

Koža si pamätá

Niektoré kožné problémy sú dôsledkom nesprávnej starostlivosti o pokožku, používania nevhodných kozmetických prípravkov, nadmerného vystavovania sa slnečnému žiareniu alebo pobytu v nepriaznivých podmienkach. Aj oslabený imunitný systém sa môže prejaviť na koži rôznymi infekciami, ekzémami a inými symptómami. Ak trpíme nedostatkom spánku a sme unavení, naše telo produkuje viac stresového hormónu kortizolu. Zvýšená hladina kortizolu môže viesť k zápalovým procesom v našom tele. Nezdravý životný štýl, nedostatočný pitný režim, zlé stravovacie návyky. Toto všetko ale aj iné faktory vplývajú na vzhľad a stav našej kože a tá nám to jedného dňa spočíta.

Diagnostika kože

Jedným zo spôsobov diagnostiky kože je aj sonografia. Ultrazvukový sonograf využíva pri diagnostike pleti aj dánska kozmetická značka Beauté Pacifique. Ultrazvukový sonograf zobrazí prierez kože na ktorom môžeme vidieť najvrchnejšiu vrstvu kože epidermu ako aj štruktúru kolagénových a elastínových vlákien – dermu. Napríklad poškodenie kože slnečným žiarením, nie je na prvý pohľad viditeľné, ale diagnostika pomocou ultrazvukového sonografu dokáže určiť rozsah takéhoto poškodenia.

Jeden produkt na viac kožných problémov

Na základe ultrazvukovej snímky vám beauty konzultantky odporučia vhodnú starostlivosť o vašu pleť. Ak neviete ako začať, siahnite po kréme s vitamínom A od dánskej kozmetickej značky Beauté Pacifique, ktorý je určený na jazvy a strie. Dánsky minimalizmus sa prejavil aj pri vývoji produktov starostlivosti o pleť. 

Spomínaný prípravok obsahuje squalane, ktorý dodá pokožke tváre a tela potrebnú hydratáciu a zároveň slúži ako distribútor aktívnych zložiek do najspodnejších vrstiev kože.  Lanolín má  účinný hydratačný, zvláčňujúci a hojivý účinok na popraskanú a suchú šupinatú pokožku . Dokáže prenikať veľmi hlboko do pokožky a udržiavať tam vlhkosť. Glycerín pleť hydratuje a ochraňuje pred voľnými radikálmi, používa sa aj na liečbu dermatitídy. Tri rôzne estery vitamínu A regenerujú poškodené kožné tkanivo. Výťažok z jadierok čilského hrozna a Palmitoyl Tripeptide-5 spoločne stimulujú tvorbu kolagénu a regenerujú štruktúru kolagénových a elastínových vlákien.

Krém na jazvy a strie môžete použiť na hydratáciu pokožky, ošetríte ním jazvy po akné, pooperačné jazvy, strie, jazvy po kiahňach či po popáleninách. Vďaka mimoriadne vysokému obsahu regeneračných zložiek ho môžete používať aj ako nočný protivráskový krém s vitamínom A. Jedným prípravkom odstránite množstvo kožných problémov! A je vhodný pre celú rodinu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *