utorok, 23 júla, 2024
Home > Nezaradené > Ako zabrániť vykradnutiu a čo podniknúť, aby neprišlo k odcudzeniu majetku?

Ako zabrániť vykradnutiu a čo podniknúť, aby neprišlo k odcudzeniu majetku?

Znehodnotenie majetku, ale aj jeho odcudzenie spôsobuje majiteľom nemalé vrásky a starosti. Žiaľ ľudia sa neboja vstúpiť na cudzí pozemok a ukradnúť si to, čo im nepatrí.

Keďže sa začína leto, letné prázdniny, ľudia budú častejšie chodiť mimo domu a niekoľko dní budú tráviť aj na dovolenke. Ako ale zabrániť vykradnutiu a čo podniknúť, aby neprišlo k odcudzeniu majetku?

Dajte si bezpečnostné dvere

Nielen teraz pred dovolenkovou sezónou, ale aj inokedy je veľmi dôležité chrániť majetok práve dobrými bezpečnostnými dverami. Vchodové dvere sú jedinou bariérou pred vstupom do vášho domova a preto by mali byť kvalitné a ideálne bezpečnostné, aby zabránili vniknutiu nepovolanej osoby. Ak teda chcete chrániť váš majetok, odporúčame vám ešte pred dovolenkou vymeniť klasické vchodové dvere za kvalitné bezpečnostné dvere.

Zatvárajte všetky okná

Ak chcete počas vašej neprítomnosť zabrániť odcudzeniu vecí, odporúčame tesne pred odchodom skontrolovať, či ste pozavierali všetky okná. Skontrolujte aj pivničné okná, okná v špajze, ale aj okná na schodišti. Všetky okná musia byť zatvorené a nesmie byť ani mikrovetranie. Vynaliezaví zlodeji by mohli využiť aj mikrovetranie na vniknutie do domu.

Ktoré miesta ešte skontrolovať?

Okrem zatvárania všetkých okien, vrátane pivničných a okien v špajze, pozatvárajte aj garážovú bránu a nezabúdajte skontrolovať aj dvere, cez ktoré sa dostanete do interiéru. Práve prechod z garáže do interiéru domu by mal byť chránený kvalitnými protipožiarnymi dverami, cez ktoré neprenikne nielen oheň, ale aj zlodej.

Nenechávajte nič cenného na záhrade, terase, pred dverami

Aby ste zabránili vniknutiu nepovolaných osôb do vášho domova, nenechávajte nič cenného pred dverami bytu, na záhrade, či na terase. Kosačka, záhradná hojdačka, ale aj iné cenné veci by ste mali pred odchodom na pár dní schovať na bezpečné uzamknuté miesto.

Zdroj obrázka:

Autor: romakoma  / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *