nedeľa, 30 januára, 2022
Home > Šport > 5 tipov ako sa motivovať k cvičeniu

5 tipov ako sa motivovať k cvičeniu

5 tipov ako sa motivovať k cvičeniu!

Cvičenie by malo byť súčasťou nášho života najmä pre jeho priaznivé účinky na náš organizmus. Nie všetci ľudia však vidia v športe záľubu a preto je dôležité správne sa namotivovať. Pokiaľ sa do cvičenia musíte neustále nútiť nevplýva to dobre ani na vašu psychiku. My vám však prinášame pár osvedčených rád ako sa motivovať k vašim športovým výkonom a úspechom.

Tip číslo 1: Najdite si sparing-partnera

sparing partner

Pokiaľ viete, že šport pre vás predstavuje problém a nemáte dostatočnú sebadiscpilínu, využite možnosť a nájdite si partnera na cvičenie. Či už pôjde o vašu najlepšiu kamarátku, priateľa alebo trénera, bude vás motivovať k lepším výkonom a pomôže vám prekonať krízy. Pre našu psychiku je veľmi príjemné, keď nás niekto burcuje alebo po dobrom výkone pochváli. Navyše pokiaľ si nájdete sparing partnera s väčšími skúsenosťami, môžete sa od neho mnohé naučiť.

Tip číslo 2: Vyjdite zo svojej komfortnej zóny

Veľa ľudí má obavy z cvičenia vo fitness centre, či vo voľnej prírode. Často krát je zámienkou to, že sa hanbia cvičiť v spoločnosti ostatných, či nevedia používať stroje vo fitku. Cvičenie doma je tiež možnosťou, avšak vyžaduje omnoho väčšiu dávku sebadisciplíny. Avšak na spevnenie postavy úplne stačí cvičenie doma s vlastnou váhou, napríklad aj v obývačke. Pokiaľ však chcete zhodiť pár kíl, či posilňovať je viac ako nutné navštíviť fitness centrum. Nie je sa však čoho báť. Každý raz nejako začínal a pokiaľ máte naozaj problémy s hanblivosťou nájdite si fitness centrum, ktoré je rozdelené na dámsku a mužskú časť. S hanblivosťou vám tiež môže pomôcť váš sparing partner, alebo povzbudivá hudba. V rámci iných športov ako je cyklistika, či plávanie vám môže pomôcť aj kvalitná výstroj, s ktorou nadobudnete väčšie sebavedomie.

Tip číslo 3: Nakúpte si novú športovú výbavu

športová výbava

Veľkou motiváciou najmä pre cvičiace dámy je športové oblečenie, či doplnky. Vďaka peknému fitness oblečeniu sa môžete cítiť sexy a navyše robíte niečo pre svoje telo. Aj to vás môže motivovať k tomu, aby ste išli do fitka a prevetrali nové kúsky. Pokiaľ ide o ostatné športy ako je cyklistika, turistika, plávanie, môžete sa tiež potešiť novou výstrojou. Vďaka tomu dostanete novú motiváciu na lepšie výsledky. Veľmi široký výber športových pomôcok nájdete ja na Lunzo.sk. Športovou výstrojou sa môžete odmeniť po dobrom výkone a motivovať sa k ďalším športovým úspechom. Systém odmien je overenou možnosťou motivácie.

Tip číslo 4: Nájdite si šport pre vás!

Pokiaľ vám nevyhovuje posilňovanie, či cvičenie vo fitku neváhajte a skúšajte ďalej. Každý si dokáže nájsť šport, ktorý mu vyhovuje. Môžete skúšať kolektívne športy, kondičné behy, či napríklad cyklistiku. Všetko s mierou a budete sa cítiť v skvelej forme. Navyše záplava endorfínov vás nabije energiou a motiváciou do ďalších výkonov. V letnej sezóne môžete skúšať aj posilňovanie vonku, či vodné športy, zatiaľ čo v zime sa oddať lyžovaniu, či bežkovaniu. Nebojte sa skúšať nové veci a možno aj vy sa stanete zanieteným športovcom. 

Tip číslo 5: Zistite všetky benefity, ktoré šport prináša

bicyklovanie

Tento tip sa týka vo veľkej miere aj pozitívneho myslenia. Uvedomte si, že čas, ktorý strávite pri cvičení je len váš. Môžete si touto formou odpočinúť, vyvetrať hlavu, či vybiť energiu. Tento čas vám nikto nemôže zobrať a trávite ho sami so sebou. Šport vám okrem iného prináša aj psychickú úľavu, možnosť utriediť si myšlienky, či útek pred stresom. Postupom času určite zistíte, že cvičenie pre vás a vašu psychiku počas ťažkého pracovného týždňa môže byť odmenou. 

Množstvo športového vybavenia, pre vaše športové aktivity nájdete na Lunzo.sk. Okrem iného tu môžete nájsť aj vybavenie pre vaše hobby a užívať si tak váš voľný čas naplno.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *