piatok, 28 januára, 2022
Home > Nezaradené > Ako vybrať jazykovú školu?

Ako vybrať jazykovú školu?

Chcete sa naučiť cudzí jazyk alebo sa v ňom zdokonaliť? Jazyková škola je skvelý spôsob, ako dosiahnuť vaše ciele. Vyskúšať môžete aj kurz angličtiny online. Ako spoznať kvalitnú školu alebo kurz?

Ponuka kurzov

Najskôr si musíte ujasniť, čo presne chcete dosiahnuť. Chcete sa začať učiť jazyk od základov alebo sa zdokonaliť a získať certifikáciu? Potrebujete rozšíriť svoje obzory o odborné terminológie alebo sa pripraviť na maturity? Hľadajte také kurzy, ktoré vám dajú to, čo potrebujete.

Dobrá jazyková škola ponúka všetky druhy kurzov na všetkých úrovniach. Dôležité je aj to, koľko účastníkov je na kurze. Väčšinou sú v ponuke skupinové aj individuálne kurzy. Skupinové sú lacnejšie a dobré na osmelenie komunikovať v cudzom jazyku aj pred neznámymi ľuďmi. Individuálne sa vám zasa prispôsobia a venujete sa tomu, na čom potrebujete pracovať. Samozrejme sú finančne náročnejšie. 

Referencie a akreditácia

Keď sa prihlásite do jazykovej školy, logicky očakávate profesionálny prístup a kvalitné vzdelávanie. Skôr ako sa prihlásite na kurz angličtiny online alebo prezenčne overte si úroveň akreditácie. Kvalitná jazyková škola by mala mať akreditáciu na to, aby vás pripravila na získanie medzinárodne uznávaného certifikátu. Ak tieto informácie nie sú uvedené na web stránke, opýtajte sa ne. Dobré je vyhľadať si aj recenzie na fórach a sociálnych sieťach.

Slovenský alebo zahraničný lektor?

Každý lektor by mal mať kvalifikáciu na výučbu cudzích jazykov. Pre začiatočníkov je možno vhodnejší slovenský lektor, ktorý bude vedieť problematickejšie veci, napríklad gramatické, lepšie vysvetliť. Konverzácie by ale samozrejme mali prebiehať v cudzom jazyku. Zahraničný lektor je ideálny pre pokročilejších. Nikto vás nenaučí cudzí jazyk lepšie, ako native speaker. Výhodou je, že od neho pochytíte aj ten správny prízvuk. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *