pondelok, 30 januára, 2023
Home > Nezaradené > Bojíte sa rakoviny prostaty? Navštívte urológa

Bojíte sa rakoviny prostaty? Navštívte urológa

Napriek technologickému a vedeckému pokroku je v dnešnej dobe pravidelná návšteva urológa medzi mužmi stále tabu. Byť informovaný o diagnostických metódach a liečbe rakoviny prostaty je však nápomocné pri rozhodovaní o vašom zdraví. Týmto jednoduchým spôsobom sa môžete vyhnúť aj rakovine prostaty, ktorá je jedným z najčastejších typov nádorového ochorenia u mužskej populácie vo veku 50 a viac rokov.

Pokiaľ vám teda na vašom zdraví, pohodlí a budúcnosti záleží, absolvovanie preventívnej urologickej prehliadky má zmysel!

Ako vám urológ pomôže?

Urológ sa najčastejšie špecializuje na patológie mužských reprodukčných orgánov, ako aj močového systému. Dobrý urológ Komárno dokáže vďaka prostriedkom modernej medicíny a svojim skúsenostiam včas odhaliť množstvo skrytých problémov a včas či bezbolestne ich odstrániť.

Aj rakovina prostaty patrí medzi ochorenia, s ktorými sa muži obracajú na urológa, avšak mnohokrát a vzhľadom na symptómy je zachytená takmer na hranici úspešnej liečby.

Dospelý muž by mal preto chodiť k urológovi raz ročne od veku 45 rokov. V prípade genetickej predispozície je vhodné premýšľať nad návštevou tohto špecialistu ešte skôr.

Prevencia rakoviny prostaty začína na prehliadke u urológa

Rakovina prostaty je zhubný nádor, ktorý vzniká v prostatickej žľaze. Väčšina rakoviny prostaty sa vyvíja v žľazových bunkách, ktoré sú zodpovedné za produkciu prostatickej tekutiny, ktorá je v sperme. Viac ako 65 % všetkých karcinómov prostaty je diagnostikovaných u mužov nad 65 rokov.

Ak sa diagnostické testy vykonajú rýchlo, možnosť získania bezpečnej a úspešnej liečby je veľmi pravdepodobná, preto je dôležitá prevencia prostredníctvom opakovaných návštev lekára. Naplánujte si teda konzultáciu s najlepším urológom vo Zvolene a môžete sa mnohým komplikáciám vyhnúť.

Zdroj obrázka: Pixel-Shot/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *