nedeľa, 25 februára, 2024
Home > Lifestyle > Ako zlepšiť produktivitu bez toho, aby ste na to minuli veľa peňazí

Ako zlepšiť produktivitu bez toho, aby ste na to minuli veľa peňazí

Potrebujete zvýšiť produktivitu svojho skladu, ale nemôžete si dovoliť zaň minúť veľa peňazí? Stále rastúce náklady na prepravu a pohonné hmoty tvoria čoraz väčšiu časť rozpočtu na logistické operácie.

Aj tieto veci si ale môžete pomocou špeciálnych montážnych plošín a niekoľkých univerzálnych tipov zjednodušiť bez zbytočne veľkých nákladov. Ako na to?

Myslite strategicky

Použite na to prognózy. Hľadajte riešenia skôr, ako reakcie na problémy, ktoré sa už vyskytli a ktoré sú často výsledkom zlého plánovania. Spoľahnite sa menej na nákup nového zariadenia a viac na zlepšenie riadenia skladu, s ktorým vám môžu pomôcť rôzne prídavné zariadenia z požičovne.

Pamätajte, že vždy môžete niečo vylepšiť

Zhromažďujte spätnú väzbu od zamestnancov a názory na to, ako môžete zlepšiť skladové operácie. Zaveďte pravidelné stretnutia kľúčových zamestnancov s cieľom prediskutovať problémy s produktivitou. Budete prekvapení, ako veľmi vám to pomôže a so špeciálnymi zariadeniami bude ešte ľahšie.

Zaistite, aby boli zamestnanci zdraví a spokojní so svojou prácou

Zamestnanci, ktorí sú zdraví a spokojní so svojou prácou, pracujú s najväčšou efektívnosťou. Starajte sa preto o ich morálku, uvedomujte si ich osobnú situáciu a vytvorte platobný systém, ktorý odmeňuje ich produktivitu najlepšie.

Venujte osobitnú pozornosť každodennej práci

Prejdite sa po sklade a uvidíte, aké operácie sa vykonávajú najčastejšie, analyzujte, či sú racionálne usporiadané. Možno nájdete niečo, čo vám prekáža a bráni dosiahnuť požadované ciele. Aj plánované formálne kontroly identifikujú všetky faktory, ktoré znižujú produktivitu.

Analyzujte štruktúru vybraných objednávok

Viete, aký máte podiel objednávok s malým počtom položiek? Koľko z týchto homogénnych objednávok sú objednávky na ten istý produkt? Aby zamestnanec, ktorý tieto objednávky pripravuje neprišiel prevziať ten istý produkt do skladu dvadsaťkrát, mali by ste to zariadiť tak, aby sa objednávky toho istého produktu vybavovali súčasne a aby si zamestnanec vyzdvihol rovnaký tovar na dokončenie všetkých objednávok naraz.

Nie je to nič zložité a spolu s dobrými organizačnými schopnosťami to zvládnete bez najmenších problémov.

Zdroj obrázka: Jirsak/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *