utorok, 23 júla, 2024
Home > Nezaradené > Chcete mať istotu v kvalite? Vyberajte autodiely podľa VIN

Chcete mať istotu v kvalite? Vyberajte autodiely podľa VIN

VIN (Vehicle Identification Number – identifikačné číslo vozidla) je kritická informácia na identifikáciu toho, aké auto máte a aký motor bol doň vložený počas jeho konštrukcie. VIN auta je ekvivalentom DNA u ľudí. Je to niečo ako magická číslica vášho vozidla, ktorá vysvetľuje maloobchodníkom, kde bolo vozidlo vyrobené a kým, hovorí kupujúcim o jeho histórii, informuje majiteľa alebo mechanika, s akou výbavou má dočinenie, a ľudí ako my, ako nájsť presný náhradný diel.

Zákon ho navyše používa na identifikáciu ukradnutých vozidiel a predajcovia na objednávanie konkrétnych dielov na opravu.

Číslo s množstvom dôležitých informácií

Aby ste si v prípade potreby vedeli vybrať k vášmu autu konkrétny diel, je potrebné poznať dátum jeho výroby, číslo modelu, číslo motora, kód prevodovky, kód nápravy a kód farby vozidla. Väčšina majiteľov áut však tieto údaje k dispozícii nemá. A práve v takýchto prípadoch je veľmi osožné a nápomocné VIN číslo.

Je to 17-miestne číslo, ktoré odlišuje každý automobil. Automobilový priemysel začal štandardizovať VIN po celom svete v roku 1980 podľa certifikácie ISO, aby sa predišlo nejasnostiam a možnej duplicite pri identifikácii vozidiel. Ak bolo vozidlo vyrobené pred týmto rokom, musí byť overenie nastavené podľa výrobcu. Vďaka štandardizácii v celom odvetví môže vozidlo rozpoznať ktokoľvek a odkiaľkoľvek na svete.

Prečo vyberať autodiely podľa VIN?

Vybrať si na opravu alebo vylepšenie vášho motorového vozidla náhradné diely nie je v dnešnej dobe a vďaka internetu náročné. Bez presných informácií však môžete svojmu autu iba uškodiť. Vyberať kvalitné autodiely podľa VIN sa vám naopak rozhodne vyplatí!

Poskytnutím informácií z VIN čísla môžete servisu pomôcť vykonávať jeho prácu presnejšie a rýchlejšie. Naopak, bez tohto špeciálneho kódu je možné, aj keď možno neúmyselne, ale predsa,  spomaliť proces správnej identifikácie dielov pri oprave vášho auta.

Ak je teda pred vami oprava alebo výmena dôležitého autodielu, určite ho na internete alebo v obchode identifikujte iba podľa VIN a predídete tak zbytočným komplikáciám.

Zdroj obrázka: Beate Wolter/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *