utorok, 23 júla, 2024
Home > Nezaradené > Magnetická separácia: Profesionálne triedenie kovového odpadu

Magnetická separácia: Profesionálne triedenie kovového odpadu

Recyklácia odpadu sa dnes stáva prioritným smerom štátnej politiky všetkých krajín po celom svete. Dôvodov je veľmi veľa, tým najzávažnejším je však obrovská produkcia odpadu, ktorý sa pre nedostatočné separovanie nedá ďalej použiť a tak končí na čoraz väčších skládkach, ničiacich životné prostredie a našu planétu.

Správnou separáciou však môžeme tento trend zmeniť a svoju budúcnosť zlepšiť. A netýka sa to len odpadu z domácnosti, ale aj firiem, ktoré sú veľmi veľkým producentom škodlivého odpadu. A pokiaľ je tento odpad kovový, je možné riešiť problém jeho triedenia s pomocou profesionálnej magnetickej separácie

Čo je magnetická separácia?

Ide o spôsob triedenia kovového odpadu od iných typov materiálu, ktorý sa pri výrobe produkuje. Magnetické separátory sa používajú v rôznych odvetviach priemyslu, kde je potrebné celý proces triedením a čistení iných materiálov dôležitých pre spracovanie zefektívniť a zrýchliť. V tomto smere má preto magnetická separácia veľké využitie a zmysel.

S triedením vám pomôžu magnetické odlučovače

Tie môžu byť rôzneho typu, závisí od materiálu a spôsobu jeho triedenia. Špeciálne magnetické odlučovače sú väčšinou inštalované nad dopravným pásom, prípadne obojstranne, aby sa z prepravovaného prúdu odoberali veľké magnetické nečistoty. Odlučovače železa pozostávajú z magnetického systému s veľkým dosahom vo forme bloku, ochranného krytu a čistiaceho systému – automatického alebo mechanického.

Sila a funkcie separátorov sa tak stávajú pre firmu veľmi dôležitým zariadením, ktoré môže pomôcť ušetriť veľa práce, času, energie a financií. Stačí si vybrať správny typ a presvedčiť sa o výhodách magnetickej separácie v praxi. Efekt sa dostaví nielen v podobe čistejšieho prostredia, ale aj jednoduchšej práce.

Zdroj obrázka: Nordroden/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *