sobota, 13 apríla, 2024
Home > Nezaradené > Priemyselné kolieska, ktoré majú svoje využitie, sú vám dostupnejšie

Priemyselné kolieska, ktoré majú svoje využitie, sú vám dostupnejšie

Priemyselné kolieska a otočné kolieska nachádzajú svoje využitie v rôznych priemyselných oblastiach a pri rôznych zariadeniach. Viete, ale aj vy, kde všade sú potrebné a ako si spomedzi nich vybrať?

 

Doplnky pre stavebnú a manipulačnú techniku

Pevné otočné kolieska spadajú práve do kategórie doplnkov pre stavebnú, manipulačnú a poľnohospodársku techniku. Prístroje, zariadenia a technika potrebujú pravidelnú údržbu a niekedy aj výmenu komponentov.

Kolieska a kladky sú súčasťou dopravníkov, vozíkov, vysokozdvižných vozíkov, paletových vozíkov a pod. K ďalším doplnkom, ktoré môžu vyžadovať výmenu sú ráfiky a pneumatiky pre stavebnú a manipulačnú techniku, pásy pre mini bagre, nosné vidlice a prídavné zariadenia a ďalšie.

Výber priemyselných koliesok

Priemyselné kolieska majú svoje využitie v automobilovom, baníckom, strojnom, výrobnom aj potravinárskom priemysle. V rôznych priemyselných odvetviach nebýva výnimkou 24 hodinová prevádzka a tak prichádza k opotrebeniu komponentov a teda aj koliesok.

Pokiaľ chcete predísť častej výmene alebo poruchám vyberajte overené a kvalitné značky komponentov. Aplikácie, pri ktorých sa využívajú kolieska a kladky sú napríklad automatické systémy pre parkoviská, vnútorné čistiace stroje, výťahy a eskalátory, horské dráhy, regálové dopravníky a ďalšie.

Okrem štandardných kolies je možné nájsť ponuku aj naozaj špecifických kolies a kladiek. Nie je tak problém zohnať kolieska a produkty pre javiskovú techniku, ktoré sa používajú v aplikáciách v divadlách, výstavných centrách ale aj v priemysle.

Pri pohybe s ťažkými bremenami je zasa nutná aplikácia vysoko záťažových kolies, ktoré zvládnu zaťaženie až do 2 000 kg. Kolieska sa vyrábajú z rôznych materiálov ako polyuretán, guma či vulkollan, aby vyhovovali typu podlahy aj hmotnosti prepravovaného materiálu. Malé, no dokonalé riešenie na všetky potreby.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *