streda, 22 mája, 2024
Home > Nezaradené > Majstrovská optika, ktorá nahradí pri love aj toho najlepšieho profíka

Majstrovská optika, ktorá nahradí pri love aj toho najlepšieho profíka

Termovízne zariadenia dnes už neslúžia len armáde, hasičom, záchranárom alebo ozbrojeným zložkám. Kvalitné termovízie sú perfektným nástrojom aj na pozorovanie zveri, a to najmä pri zlej viditeľnosti, s ktorou sa v náročnom teréne prírody stretávame denne.

Tieto technické majstrovské diela však dokážu ešte viac, tak sa poďte spolu s nami o tom presvedčiť, aby ste ich mohli v praxi čím skôr využiť.

Kedy a ako vám pri love pomôže termovízia?

Termovízne zariadenie má cenu zlata, a to najmä v prostredí, ktoré je bohaté na bujnú vegetáciu. Napriek tomu, že zosilňovače zvyškového svetla majú svoje limity, väčšina profesionálnych modelov optiky značky Liemke dokáže zobraziť cieľ aj pri tých najhorších podmienkach.

Nielen skúsení poľovníci predsa vedia, že zver sa najlepšie kontroluje a loví v noci a počas tmy, kedy je zároveň najaktívnejšia.

Pomocou termovízneho zariadenia skontrolujete, či sa v takomto okolí nenachádza bez toho, aby ste ju vystrašili, výsledkom čoho je väčší úspech pri love.

Technológia tiež pomáha poľovníkovi rýchlejšie získať prehľad. Nielen v noci, ale aj v šere, počas hmly a cez mnohé prekážky dokáže kvalitná termovízia zachytiť teplo vyžarované objektom, v tomto prípade zverou, takže cieľ je na dosah.

Výhody, ktoré po kúpe termovízie oceníte

Termovízne zariadenie je profesionálna optika, ktorá sa vďaka dostupnejším cenám stáva skvelou príležitosťou na úspešný lov aj pre laikov a amatérskych poľovníkov. Možno si poviete, že doteraz vám na pozorovanie stačil kvalitný ďalekohľad.

Aby ste zachytili v náročnom teréne divú zver, pri ďalekohľade je často potrebné veľmi cvičené oko. Najmä v zime sú mnohé voľne žijúce druhy sfarbené veľmi nenápadne. A práve tu sa prejavuje ďalšia významná výhoda termovízie, pretože vďaka termálnym podpisom objekt doslova vyskočí z prostredia a stane sa neprehliadnuteľným.

Mnohé termovízie je možné prepojiť s počítačom alebo mobilom, vďaka čomu máte dôležité snímky po ruke a uchované v bezpečí. Hmotnosť termovízie je nízka a doba prevádzky na jedno nabitie až niekoľko hodín, takže ďalekohľad je často zbytočný.

Samozrejme, kombinácia viacerých doplnkov zvyšuje vaše šance na úspech ešte viac, je však na vás, čo uprednostníte. Termovízia vám ale určite poslúži!

Zdroj obrázka: Tibor Duris/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *