utorok, 18 mája, 2021
Home > Nezaradené > Presvedčte sa o výhodách plynúcich z používania profesionálnych pracovných odevov

Presvedčte sa o výhodách plynúcich z používania profesionálnych pracovných odevov

K výberu pracovných odevov treba pristupovať zodpovedne a s porozumením, pretože cena chyby môže byť v tomto prípade veľmi vysoká. Po prvé, zdravie a dokonca aj život vašich zamestnancov závisí od správneho výberu ochranného odevu. Po druhé, ak nebudú kombinézy vybrané správne, bude zamestnancovi nepríjemne a jeho produktivita práce sa výrazne zníži. Po tretie, ak sa zakúpia kombinézy nízkej kvality, bude treba vynaložiť ďalšie prostriedky na nákup nového oblečenia alebo na opravu existujúcich súprav, čo negatívne ovplyvní celý proces.

Výberom správneho pracovného odevu však týmto a iným prekážkam môžete predísť.

Ktoré vlastnosti sú najdôležitejšie?

Ochranný odev musí zodpovedať určitým kritériám, musí byť spoľahlivý a bezpečný. Tieto faktory sa dosahujú použitím vysoko kvalitných, správne vybraných špeciálnych látok, doplnkov, ako aj dizajnom, ktorý zodpovedá profesionálnym vlastnostiam výroby.

Pri výbere kombinézy alebo odolných monteriek by ste mali brať do úvahy špecifiká práce vašej spoločnosti. V závislosti od kategórie zložitosti vykonávaných prác musia mať montérky rôzne ochranné vlastnosti: ochrana proti vlhkosti, tepelná odolnosť, elektrická ochrana, ochrana pred chemickými vplyvmi.

Kombinéza by mala vytvárať aj najpohodlnejšiu mikroklímu pre ľudské telo, ktorá zaisťuje optimálne pracovné podmienky.

Odolnosť víťazí

Prirodzene nemožno zanedbávať ani také ukazovatele, ako je odolnosť proti opotrebovaniu, odolnosť proti pokrčeniu, zmršťovanie počas čistenia, rozmerová stálosť, trvanlivosť a jasnosť zafarbenia textílie. Tieto vlastnosti zabezpečujú syntetické tkaniny. Kombinácia prírodných a syntetických vlákien bude teda najlepšou voľbou pre pracovné odevy.

Odolnosť odevu proti opotrebeniu závisí aj od hustoty tkaniny, ale vysoká hustota znamená zasa  zvýšenú hmotnosť výrobku. Preto sa odporúča zvoliť kombinézy vyrobené z materiálu strednej hustoty s hmotnosťou najviac tristo gramov na meter štvorcový.

Výber na základe týchto kritérií sa môže zdať ako náročný, ale ak si nájdete dobrý obchod, v kvalitných doplnkoch už budú tieto a iné vlastnosti dávno zakomponované. Tak si dajte na to pozor.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *