streda, 22 mája, 2024
Home > Lifestyle > 7 bodov na ľudskom k tele k prinavráteniu stratenej funkčnosti!

7 bodov na ľudskom k tele k prinavráteniu stratenej funkčnosti!

7 bodov na ľudskom k tele k prinavráteniu stratenej funkčnosti!

Na ľudskom tele sú tisíce nervových zakončení. Stlačením určitých bodov na nohe nám pomôže nielen relaxovať, ale aj prinavrátiť celému telu stratenú funkčnosť. Tieto body sú väčšinou označované ako tlakové body.

Na čo slúžia tlakové body na ľudskom tele?

Tlakové body majú viacero funkcií. Slúžia na rýchle spacifikovanie nepriateľa. Rovnako však majú veľký význam pri úľave od bolesti a pri masážnej terapii. Správnym stimulovaním týchto bodov vie človek uvoľniť svoje telo a dopriať si dávku poriadneho relaxu. Dokonca môžu pomáhať aj pri uvoľňovaní bolestí pri migréne.

Body na chodidlách

Vďaka masáži chodidiel budete schopný ovplyvniť rôzne orgány a systémy v tele. Venujte si niekoľko minút a masírujte svoje chodidlá so svojim ukazovákom a prostredníkom. Procedúra je zaujímavá a vedie Vás k blahobytu.

Časti našich chodidiel sú silno prepojené s určitými časťami tela:

chodidlá

Ak masírujete palec, pôsobíte na hypothalamus. Toto masírovanie je veľmi prospešné pre ľudí, ktorí majú problém s nadváhou. Stláčaním tohto bodu môžete ovplyvniť svoj apetít a podporiť prirodzenú stratu hmotnosti.

V centre vášho palca sa nachádza miesto, ktoré je prepojené s hypofýzou – hlavným producentom hormónov v tele. Ak budete venovať dostatočnú pozornosť tejto aktivite, nemusíte sa obávať o hormonálnu nevyváženosť.

Na spodku palca sa nachádza miesto prepojené so štítnou žľazou. V čase pernamentného stresu, štítna žľaza funguje dokonca aj u úplne zdravých ľudí. Masáž tohto miesta je veľmi prínosná pre všetkých.

Masírovať stred chodidla je veľmi príjemné. Nachádza sa tu trojuholník nervov asociovaných s dýchacím systémom. Aktívne masírovanie stredu chodidla pomáha eliminovať stres a úzkosť.

Na vnútorných častiach chodidla sa nachádzajú nervové zakončenia, ktoré sú spojené s nadobličkovou žľazou. Ak cítite únavu tak rýchlo masírujte túto časť chodidiel a obnovíte svoju stratenú energiu.

masáž nôh

Aplikovaním masáže na miesto blízko piet aktivujete vylučovací systém a tak podporíte vylučovanie toxínov z tela.

Doprajte si po dlhom dni masáž chodidiel. Výsledok bude príjemný a budete chcieť opakovať túto procedúru každý deň. Okrem toho, že sa uvoľníte, pri správnej stimulácii môžete vyriešiť aj niektoré ďalšie problémy, ktoré trápia váš organizmus, či eliminovať vnútorný stres.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *