štvrtok, 30 novembra, 2023
Home > Nezaradené > SEO servis

SEO servis

seo servis

Prečo začať so SEO optimalizáciou webových stránok?

SEO (Search Engine Optimization) služby sú praktické techniky a úpravy webu, ktoré majú za cieľ jediné – lepšiu viditeľnosť vášho webu pre vyhľadávače. Search Engine Optimization sa prekladá ako optimalizácia pre vyhľadávače. Vaše webové stránky sa budú zobrazovať na vyšších pozíciách a vďaka tomu získate viac návštevníkov z organického vyhľadávania.

Aby váš web návštevníci jednoduchšie našli, potrebujete kvalitné a efektívne SEO. To znamená, že sa vaša stránka upraví po technickej aj obsahovej stránke a zároveň sa nastavia jej možnosti propagácie, predovšetkým v online svete.

SEO sa delí na On-Page a Off-Page

Ako funguje On-Page SEO?

Pomocou viacerých SEO nástrojov odhalíme najväčšie prehrešky a SEO chyby – v meta parametroch, popisoch stránky, H1/H2 nadpisoch, štruktúre webu a štruktúre URL, obrázkoch a ďalších častiach webu a navrhneme ako ich opraviť.

Analýza kľúčových slov

Jedna na z najdôležitejších častí optimalizácie. Potrebujete mať jasno v tom, ktoré kľúčové slová a frázy popisujú vaše produkty a služby a ako vaši návštevníci vyhľadávajú na internete. Bez analýzy kľúčových slov nejde SEO vlak. Iba na jej základe dokážete vytvárať ďalší obsah webu, štruktúru stránok, články, blogové príspevky alebo videá. To, že kľúčové slová je potrebné používať v nadpisoch, meta parametroch stránok alebo popisoch obrázkov, snáď ani nemusíme pripomínať.

Ako funguje Off-Page SEO?

V minulosti sa majitelia webu hnali za kvantitou spätných odkazov. Čím viac, tým lepšie, však? Toto už teraz neplatí. Zmenou vyhľadávacích algoritmov došlo k tomu, že nie sú dôležité počty, ale kvalita a page rank stránok, ktoré na vás odkazujú. Prax ukazuje, že desiatky registrácií v katalógoch nepomôžu vášmu webu tak, ako zopár kvalitných spätných odkazov na relevantných stránkach, ktoré majú vysoký trust rank a sú špičkou vo vašom obore. Tieto linky vám prinesú kvalitnejších zákazníkov a pomôžu zlepšiť vaše SEO skóre. Získajte kvalitné spätné odkazy.

Analýza konkurencie

Ako je na tom vaša konkurencia, aké používa kľúčové slová a frázy, ako má urobený web, ktoré stránky sa zobrazujú pred vašimi odkazmi? Je dôležité vedieť, s kým súperíte a akými zbraňami bojujete. Kvalitná analýza konkurencie vám môže ušetriť veľa peňazí a času. Navyše, ak to konkurencia robí dobre, vždy sa z toho môžete poučiť a …. urobiť to lepšie.

SEO je dlhodobý proces

SEO nie je čarovné slovíčko, ktoré vyslovíte a druhý deň budete na prvom mieste v Googli. Takto to nefunguje a takto sa ani SEO nerobí. Optimalizácia pre vyhľadávače je dlhodobý proces, ktorý v sebe zahŕňa kopu mravčej práce, analýz a úprav. Niektoré výsledky budú merateľné a viditeľné už o pár dní, no väčšinou to chce dlhší čas, ak chcete optimalizáciu robiť správne a má prinášať dlhodobé  výsledky.

Základom je kvalitná vstupná analýza celého webu, jeho štruktúry, kľúčových slov pre jednotlivé produkty a služby a ich vhodné zakomponovanie v obsahu webu.

Pri optimalizácii sa môžete stretnúť s viacerými druhmi optimalizácie

  • white-hat: ide o druh optimalizácie, ktorý dodržiava pravidlá SEO.
  • black-hat: optimalizácie, ktoré využívajú nekalé triky s cieľom zlepšiť hodnotenie vo vyhľadávačoch, pr. využívajú dieru v algoritme.
  • grey-hat: medzi white-hat a black-hat.

White hat SEO je teda všetko to, čo sme v tomto článku spomínali. Ide o správne nastavenie webu a následnú propagáciu na webe.

Black hat SEO je optimalizácia, ktorá je Googlom zakázaná. Ide predovšetkým o kupovanie spätných odkazov. Google na tieto praktiky ukazuje a sleduje ich. Určite Vám neodporúčam tieto spôsoby optimalizácie, síce na určitý čas pomôže avšak už sme boli svedkom aj toho, keď Google tieto stránky penalizoval a obmedzil ich zobrazovanie vo vyhľadávaní, prípadne ich vo vyhľadávaní vôbec nezobrazoval, čo je vážny problém pre akúkoľvek stránku.

Gray hat SEO – ide o optimalizáciu, ktorá je niekde na hrane a medzi black a white. Napríklad také kopírovanie textov z inej stránky. Určite si tým nepomôžete. V zásade sa týmto praktikám treba tiež vyhnúť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *