nedeľa, 25 februára, 2024
Home > Lifestyle > Váš vankúš je plný toxických chemikálií. Mali by ste ho nahradiť jedine týmto!

Váš vankúš je plný toxických chemikálií. Mali by ste ho nahradiť jedine týmto!

Váš vankúš je plný toxických chemikálií. Mali by ste ho nahradiť jedine týmto!

Vankúš používame každý deň počas spánku. Mnohé vankúše vyrobené zo syntetických vláken, peny či páperia obsahujú toxické chemikálie ako formaldehyd, stabilizátory, zmäkčovadlá, inhibítory UV či antifungálne činidlá. Navyše, všetky vankúše sú plné prachu a miliónov spór. Vedci na Univerzite Manchasteru našli vo väčšine vankúšov milióny baktérií húb.

Aspergillus fumigatus, najrozšírenejší druh vo vankúšoch, dokáže spôsobiť rôzne zdravotné problémy, dokonca aj rakovinu! Výskumníci preskúmali rovnako páperové, tak aj syntetické vankúše a v oboch objavili milióny spór. Navyše, „hypoalergenické“ vankúše obsahujú polyester a rôznu penu, ktorá pri zahriatí vašim telom vylučuje rôzne umelé plynné látky.

Čo sú pohánkové vankúše?

spať na vankúši

Pohánkové vankúše sú naplnené luskami tejto rastliny, ktoré ochraňujú semená. Lusky sú po odstránení semien premývané a následne sa uložia do vankúša. Japonci vytvorili pohánkový vankúš už 600 rokov dozadu. Dôvod, prečo si vybrali pohánku, je ten, že na rozdiel od zŕn pšenice, majú tvrdšiu škrupinu, ktorá sa tak skoro nerozbije. Taktiež sa používala ako liek na mnohé choroby, či už spôsobené radiáciou alebo vysokým tlakom.

Zdravotné výhody pohánkových vankúšov

Pohánkové vankúše pomáhajú zrelaxovať šľachy a svaly krku, čo prináša správnu polohu počas spánku.

Sussanna Czeranko, prírodná lekárka z National College of Natural Medicine v Portlande odporúča svojim pacientom pohánkové vankúše na spanie, obzvlášť tým, ktorí trpia insomniou, so slovami: „Ak podporíte svoju krčnú chrbticu a krk celkovo, bude sa vám spať lepšie.“

Váš krk potrebuje počas spánku podporu, aby sa udržal v správnej polohe. Pohánkový vankúš je schopný túto podporu dodať, nakoľko sa príliš neprispôsobuje telu počas spánku. Stačí, ak si nájdete pohodlnú a správne ergonomickú polohu a tá sa počas noci nijak nezmení príliš prispôsobivým vankúšom.

Pohánkové vankúše pomáhajú uvoľniť bolesti hlavy.

Tlak vo vašom krku môže byť dôvodom bolestí hlavy. Keď si však ľahnete na pohánkový vankúš, lusky skopírujú líniu hlavy a krku. Preto poskytujú podporu a pohodlie bez toho, aby príliš tlačili na body, ktoré sú pod tlakom.

Pohánkové vankúše sú prírodné hypo-alergénne a odolné voči prachu a roztočom.

Použitie organických poriadne umytých luskov zabezpečuje minimálne množstvo toxínov. Pohánkové lusky sú pražené, aby eliminovali prach z polí a napokon sú aj očistené vzduchom. Návleky vankúšov sú zas tvorené z bavlny. Uistite sa, že máte vankúš zo 100% bavlny, aby mohol dýchať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *